Δικαιολογητικά εγγραφής μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου το Σχ. έτος 2019- 2020

Οι εγγραφές  στην Α΄τάξη  για το σχολικό έτος 2019 – 2020 θα πραγματοποιηθούν  από την Δευτέρα 6 Μαΐου  έως και τη Δευτέρα 20  Μαΐου 2019.

Στην Α΄ Τάξη των Δημοτικών Σχολείων, για το σχολικό έτος 2019 – 2020 , θα εγγραφούν  οι γεννηθέντες  το 2013.

Δικαιολογητικά εγγραφής

1. Αίτηση εγγραφής (συμπληρώνεται στο σχολείο)
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Α.Δ.Υ.Μ (συμπληρώνεται από γιατρό)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.
  4. Βιβλιάριο υγείας του μαθητή (φωτοτυπία της σελίδας εμβολίων).
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου (Τα Πιστοποιητικά φοίτησης θα δοθούν από τα Νηπιαγωγεία στις       15/6/19).
  6. Για την εγγραφή στο  ολοήμερο απαιτείται βεβαίωση εργοδότη ή ασφαλιστικό φορέα και μια αίτηση που θα συμπληρωθεί από τον γονέα στο σχολείο.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Φούντας Νικόλαος

Τα γεωγραφικά όρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ναυπάκτου, για το σχολικό έτος 2019-2020.

Joomla Templates: by JoomlaShack.com