Ανακύκλωση υλικών στο Σχολείο μας

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ναυπάκτου γνωστοποιούν στους γονείς των μαθητών μας, πως :

Στην προσπάθειά μας να ευαισθητοποιήσουμε τους μαθητές μας και κατ’ επέκταση και την τοπική κοινωνία στην συμβολή της ανακύκλωσης:

1. Στην προστασία του περιβάλλοντος.

2. Στην αναβάθμιση της ποιότητας της ζωής μας.

3. Στην προστασία και εξοικονόμηση φυσικών πόρων, οι οποίοι δεν είναι ανεξάντλητοι.

4. Στην υποχρέωσή μας να παραδώσουμε τον πλανήτη μας στις επόμενες γενιές φιλικό για τους ανθρώπους και όχι εχθρικό.

5. Στην καλλιέργεια θετικής στάσης των μαθητών μας σχετικά με την αειφορία, αφού θα μάθουν για την αειφορία και θα εμπλακούν σε δράσεις που θα την υποστηρίζουν.

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ανακυκλώσιμα υλικά: Χαρτί, μεταλλικά και αλουμινένια κουτιά, πλαστικό, μικροηλεκτρικές συσκευές και καλώδια, καθώς και μπαταρίες που επιβαρύνουν ιδιαίτερα το περιβάλλον.

Σας παρακαλούμε να στηρίξετε την προσπάθειά μας.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ                                          Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ   ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Joomla Templates: by JoomlaShack